کاردلیا: گزارش روز چهارم

گزارش روز چهارم (۸ خرداد ۹۷)

چهار روز سپری شد و من کم کم دارم به تمرینات اضافه می‌کنم. گرچه هنوز به مرز توانایی‌ها هم نرسیده‌ام اما طبق برنامه باید پیش رفت حالا کم و بیش این طرفتر یا آن سوتر تا زمانی که به برنامه عمل می‌کنیم مشکلی ایجاد نمی‌کند.

خستگی بخاطر ضعف طبیعی است، اما آنچه مسلم است اینکه آب بدن باید جبران شود و یا در صورتی که می‌خواهیم روزه باشیم حالا چه با اعتقاد چه با امتحان باید تا جای ممکن در جای خنکی کار کنیم. البته کمی تشنگی و گرسنگی می‌تواند مقاومت بدن را برای ما بالا ببرد اما بیشتر از آن من هنوز چیزی پیدا نکردم که قانع کننده باشد برای سلامتی، یا دست کم برای سلامتی در کوتاه مدت.


ورزش امروز کمی بهتر بود ولی هنوز بسیار کم است، گرچه می‌دانم نتیجه در انتها حاصل خواهد شد اما بخاطر اینکه وزنم به ۸۰ کیلو ثابت رسیده کمی ذوق دارم. وزن ایده‌آل درصورتی که هیچ گونه عضله سازی و … نباشد برای من بین ۷۴ الی ۷۷ کیلو گرم است اما هیچ قانون خاصی را نمی‌توان در این مورد پیاده سازی کرد!


درصورت عضله سازی که خب بستگی به میزان ورزش از نوع بدنسازی یا فیتنس متفاوت است، وزن ایده آل مسابقات حرفه‌ای که کمی عجیب است و باید حدود ۶۵ الی ۷۱ یا ۷۲ کیلو گرم باشد یعنی نهایت مرزی که می‌توانم داشته باشم ۷۲ کیلو گرم است. بله مسابقات کمی عجیب و غریب می‌زند و تنها پوست و استخوان همراه با کمی عضله سفت و سریع نیاز است.


در هرصورت امروز تاثیر و درد عضلانی یا بهتر بگم خستگی عضلانی خیلی خفیفی آغاز شده است و این نشان خوبی برای پیوسته بودن تمرینات است. به همین سادگی رو به سلامتی پیش می‌روم و خوشحالم:)

تغذیه خوبی بود گرچه برنج نسبتا زیادی داشتم اما از نان خبری نبود و خوراک خوشمزه اما خالی کنار برنج وجود داشت. شب هم که به آب و چای و نان و پنیر بسنده نکردم و کمی بامیه خوشمزه چاشنی‌اش شد. میوه هم کمی تا قسمتی در تغیذه جا دادم و آب فراوان.

 

نتیجه و بررسی

روز خسته کننده‌ای بود اما خوب گذشت استراحت خودم را داشتم و به ورزش رسیدم اکنون که ساعت ۹:۵۵ دقیقه شب است هنوز متاسفانه مطالعه خوبی نداشتم که در انتهای شب به مطالعه خواهم پرداخت. ورزش‌ها و تمرینات از فردا بیشتر خواهد شد. هربار فقط یک گام در نظر گرفته‌ام، گرچه در گذشته جهش‌های بزرگ می‌کردم اما اینبار می‌خوام آهسته و پیوسته باشد آن هم به صورتی که برای دیگران نیز کاربردی باشد.

تمرکز روزانه باید تداوم داشته باشد و روش‌های بهتری از چَن (ذن، مدیتیشن) را پیاده سازی کنم. خوشبختانه کمی آرامش پیدا کرده‌ام با اینکه اصلا در وضعیت خوبی قرار ندارم و روزهای بدی را سپری می‌کنم.

بدون دیدگاه برای کاردلیا: گزارش روز چهارم

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *