تغییری تازه، راهی نو: سری گزارش از برنامه جدید من برای سلامتی، تناسب اندام و آمادگی جسمانی

توجه آنچه می‌خوانید یک پست و گزارش شخصی برای پروژه جدید من می‌باشد. این سری گزارش مطابق برنامه تکمیل خواهد شد. در پایان نتیجه را در همین سری گزارش به اشتراک خواهم گذاشت.

چند وقتی است که تصمیم گرفتم تا تغییر بهتری برای خودم ایجاد کنم و این تغییر رو در راستای سلامتی و زیبایی اندام به کار بگیرم. قبلتر گفته بودم که چطور توانستم کمتر از ۳ ماه ۱۳ کیلو و خرده‌ای کاهش وزن داشته باشم با یک روش بدون دارو و مزخرفاتی که این روزها به خورد ما می‌دهند. (برای خواندن مطلب قبلی کلیک نمایید).

اما مشکل من از آنجا شروع شد که این کاهش وزن (و البته تغییرات وزنی بعد از آن – کم و زیاد شدن) موجب کرخی در بدنم گردیده و اکنون تصمیم گرفتم تا دوباره بطور جد به ورزش و سلامتی باز گردم. در حقیقت وقفه سربازی باعث خیلی مشکلات برای پسرها شده که فقط یکی از مشکلاتش برای من همین دوباره وزن اضافه کردن و کرخی و افتادگی بدنم شده است. یکی از مشکلات پس از کم کردن وزن یکباره افتادگی بدن است که با ورزش می‌توان درست کرد اما کم و زیاد کردن وزن در مدت کوتاه ازین اتفاق جلوگیری می‌کند. همه چیز باید آهسته و پیوسته باشد من نیز می‌خواهم از این مشکل رهایی پیدا کنم.

مدتی بر روی راه‌ها تمرکز کردم و این ماه هم گرچه با اعتقاد سازگار باشد یا نباشد را برای خودم یک فرصت شمردم تا در کاهش وزن من کمک کند.

اکنون می‌خواهم برنامه جدید را برای خودم پیاده سازی کنم و تلاش می‌کنم تا گزارش روزانه خودم را اینجا بنویسم و با دیگران به اشتراک بگذارم. در انتهای دوره تمام نتایج را با ابتدای آن مقایسه خواهم کرد. این برنامه را طبق دانش و تجربه خودم و مطالعات جدیدی که در این زمینه داشتم در نظر گرفتم. اینبار می‌خواهم ورزش دو را صدر ورزش‌هایم قرار دهم ولی قبل از آن نیاز به آمادگی جسمانی دارم که با ورزش‌ها و تمرینات مخصوصی که نوشته‌ام خودم را آماده کنم. می‌خواهم دوباره به قبل بازگردم و اینبار با رهایی و آزادی و آرامش.

think of change

دوست دارم برای این برنامه‌ی خودم اسم «کاردِلیا» را انتخاب کنم. معنی هم نمی‌دانم و بله درست حدس زدید کاملا من در آوردی می‌باشد:) به هر حال این نیز خود یک پروژه می‌باشد و برای هر پروژه معمولا یک نام یا کد پروژه در نظر می‌گیرند:)

اما برنامه کاردنیا بطور کلی حول محور تغذیه سالم و تمرینات ورزشی می‌گذرد. برای تمرینات ورزشی وسلیه خاصی نیاز نیست اما برای تسریع در کار من از چند وسیله استفاده می‌کنم.

وسایل جدید ورزشی

این‌ها عکس‌های وسیله‌هایی است که مرا در این دوره کمک خواهند کرد. یک کیسه بوکس، طناب بوکس (البته در عکس نمی‌باشد)، کش بندسازی چند کاره (مدل قوی – ۱۰۰ کیلوگرمی)، کیسه وزنه‌ای پابند و یک حلقه‌ی تقویت پنجه و مچ دستان. البته ممکن است همه این‌ها استفاده نشوند ولی به هرحال کش بندسازی و حلقه تقویت پنجه و طناب استفاده خواهند شد.

 

هدف اصلی این پروژه به ترتیب اهمیت سلامتی، آرامش و در نهایت تناسب اندام است.

بدون دیدگاه برای تغییری تازه، راهی نو: سری گزارش از برنامه جدید من برای سلامتی، تناسب اندام و آمادگی جسمانی

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *