دانلود رایگان جزوه آشنایی با سربازی و دوره آموزشی (همراه با نکاتی برای آسان‌تر و بهتر طی کردن آن)

   سربازی، داستان و دردسر همیشگی یک پسر  ایرانی. داستانی تلخ و شیرین، شیرین‌تر برای کسانی که معاف از این خدمت شده‌اند. یکی از مسیرهایی که در راه بیشتر پسرهای ایرانی قرار می‌گیرد و آن را طی می‌کنند همین سربازی است، خوب یا بد، زشت یا زیبا راهی است که افراد زیادی آن را طی خواهند کرد. خیلی از ما خاطرات سربازی را همیشه به یاد خواهیم داشت و بیشترین خاطرات ما برای دوران آموزشی است، جایی که با دوستان و هم رزمان خودمان شبانه روز هستیم و روزهای آموزشی را طی می‌کنیم. موافق یا مخالف، متاسفانه یا شاید برای برخی‌ها خوشبختانه مسیری است که باید طی کرد، دست کم برای عده زیادی این معضلی است بر سر راهشان.

   ما همیشه از ندانسته‌های خودمان می‌ترسیم. درست مانند ترس از تاریکی که بیشتر ما در دوران کودکی تجربه کرده‌ایم. دوره سربازی و آموزشی هم درست مانند یک جریان دگم و سر بسته‌ است، یک هندوانه سر بسته بزرگ‌تر از هر سنگی و سنگین تر از هر آهنی که دارد با سرعت به طرف ما قل خوران می‌آید. تعدادی در مسیرشان یک بریدگی قرار گرفته حالا بر هر اساسی که می‌توانند از آن به راحتی بگذرند و معاف بشوند، عده دیگری هم پا به فرار گذاشته و عقب گرد می‌کنند و سعی می‌کنند از آن دور شوند تا بلکه یک شکافی را برای رهایی پیدا کنند که البته مسیر زیادی را طی خواهند کرد و معمولا از خیلی مسایل دور می‌شوند، گرچه جدیدا تسهیلاتی برای آنان در نظر گرفته شده است البته برای با سابقه‌های بالا یا به قولی کهنه کارهای غیبت و فرار از خدمت ولی به هرحال همیشه مشکلات عدیده‌ای گریبان آن‌ها را می‌گیرد. اما عده زیادی خودشان را برای این هندوانه سربسته بزرگ آماده می‌کنند. هندوانه‌ای سر بسته که ممکن است هر چیزی در آن باشد. یک هندوانه شیرین یا بی مزه و حتی تلخ! البته روش‌هایی نظیر کسر خدمت برای کمتر کردن مدت این شناوری وجود دارد مانند کسر خدمت پروژه‌ای که در قبال انجام پروژه یا پژوهش خاصی بعد از داوری و دفاع کسر خدمت شامل حال پژوهشگر خواهد شد که البته باید حداقل مدرک کارشناسی ارشد را دارا بود یا دانشجوی کارشناسی ارشد بود.

   در هرصورت سخت‌ترین قسمت برای خیلی‌ها دوره آموزشی است، دوره‌ای که نمی‌دانند قرار است چه اتفاقاتی در آن بیافتد و متاسفانه اطلاع رسانی درستی هم در این زمینه از سوی مسولان صورت نمی‌گیرد. همچنین خود مشمولان معمولا تا لحظات و روزهای آخر پیگیر این مساله نیستند و هنگامی برای جمع کردن اطلاعات اقدام می‌کنند که زمان کمی دارند و با این اطلاعات پخش و گاهی دور از دسترس، وقت کافی را برای جمع آوری اطلاعات مفید و کاربردی پیدا نمی‌کنند. این نبود اطلاعات معمولا مقداری استرس به افراد وارد می‌کند، برای عده‌ای حتی قابل حس کردن نیست در حالی که برای عده‌ای بصورت بیماری نیز ظهور می‌کند.

   شاید با خود فکر کرده باشید که آیا من هم باید این دوره را طی کنم یا نه؟ این جوابی است که فقط خودتان توانایی پاسخ به آن را دارید. اما اگر برای رفتن خود را آماده کرده‌اید و اگر شما هم جزو کسانی هستید که راهی خدمت سربازی هستید و می‌خواهید با دوره‌آموزشی سربازی آشنا شوید و نکاتی کاربردی به خصوص نکات رفتاری و اخلاقی را به یاد بسپارید تا راحت‌تر این دوره را طی کنید، ما برای شما یک جزوه آموزشی آماده کرده‌ایم که به راهنمایی، توضیح و آموزش این دوره و نکات قابل تامل آن پرداخته‌ایم. در حالی که اتفاق‌های گوناگونی در این مسیر برای هرکسی ممکن است رخ دهد، اما شما با خواندن این جزوه از خطرات متداول که معمولا توسط خود افراد ایجاد می‌شود آگاه می‌شوید و از قبل آمادگی برخورد با آن را خواهید داشت، همچنین با یک آگاهی خوبی وارد این دوره خواهید شد و می‌توانید برای خود برنامه ریزی بهتری نمایید.

چه چیزهایی در این جزوه خواهید یافت؟

   در این جزوه به بررسی چند نکته مهم در ارتباط با سربازی به خصوص دوره آموزشی خواهیم پرداخت، ما به بیان مشکلات متداولی که در این دوره ممکن است گریبان هرکسی را بگیرد پرداخته‌ایم و به صورت مختصر به راه حل‌های آن اشاره کرده‌ایم، راه حل‌هایی بسیار بدیهی و کاربردی. به یاد داشتن این نکات و بازگویی آنها سبب خواهد شد تا شما با ذهنی آماده برای این دوره آماده شوید.
شما خواهید آموخت که چطور از لحاظ جسمانی آماده باشید و چگونه خطرات محتمل در آموزشی که سلامتی شما را تهدید می‌کنند را پشت سر بگذارید. مطلب دیگری که در این جزوه پوشش خواهیم داد، به آموزش برخی نکات مفید آموزشی خواهیم پرداخت تا شما با فضای آموزشی این دوره بیشتر آشنا گردید، برای مثال در انتهای جزوه به آموزش بیش از ۵ روش جهت یابی پرداخته‌ایم که علاوه بر اینکه می‌تواند در زندگی شخصی بسیار مفید واقع شود بلکه ممکن است همه آن‌ها را در دوره آموزشی به شما آموزش ندهند، حتی در این فصل یاد می‌گیرید که در هر نقطه از کره زمین که باشید جهات اصلی (شمال، جنوب، شرق و غرب) را به راحتی چه در شب و چه در روز پیدا کنید. مطالبی که در این جزوه برای شما گفته می‌شود سبب خواهد شد تا با آمادگی ذهنی وارد این دوره شوید و به راحتی و با مشکلات کمتری آن را طی نمایید.

برخی از مطالبی که در این جزوه خواهید خواند:

 • امریه
 • پذیرش
 • برنامه سین
 • استحقاقی و امانتی
 • پاسداری
 • مشکلات عاطفی و احساسی
 • وسایل و حریم شخصی
 • دخانیات
 • ورزش و آمادگی جسمانی (همراه با تمرینات مناسب قبل و حتی بعد از اعزام)
 • اردوگاه
 • تیراندازی
 • بهداشت و تغذیه
 • فشار عصبی

   ۳۰ صفحه اطلاعات مفید به طور مختصر و کاربردی که به صورت کاملاً رایگان در این جزوه آموزشی در اختیار شما قرار گرفته است. شما با خواندن این جزوه آگاهی بسیار خوبی درباره دوره آموزشی پیش روی خود خواهید یافت و از استرس‌هایی که ممکن است در وجود شما شکل گرفته باشد کاسته می‌گردد. همچنین شما دچار سردرگمی نخواهید شد و از قبل می‌دانید که با محرک‌های داخل سربازی چگونه رفتار نمایید.

اما یک توصیه‌ خیلی خیلی مفید و دوستانه من به شما، در دوره آموزشی سعی کنید کاری بلد نباشید!

download pic (green)برای دانلود جزوه اینجا کلیک نمایید download pic (green)

اگر تا به حال در خبرنامه ماعضو نشده‌اید. پیشنهاد می‌کنم حتما همین حالا از طریق فرم کنار صفحه و یا این برگه عضو گردید تا از مطالب مفید و محصولات کاربردی جدیدی که ارائه خواهیم داد، پیش از همه با خبر شوید.

بدون دیدگاه برای دانلود رایگان جزوه آشنایی با سربازی و دوره آموزشی (همراه با نکاتی برای آسان‌تر و بهتر طی کردن آن)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *